rose-hip-493784_1280 (1)

Antyoksydanty – po co uzupełniać w nie swoją dietę?

Antyoksydanty zwane są również przeciwutleniaczami. Odpowiadają one za usuwanie z ludzkiego organizmu nadmiaru wolnych rodników. Spowalniają także procesy starzenia oraz zapobiegają rozwojowi chorób cywilizacyjnych. Antyoksydanty znaleźć można w różnego rodzaju produktach spożywczych, przede wszystkim w warzywach i owocach. Z uwagi na fakt, że odpowiadają one za liczne działania prozdrowotne, z całą pewnością warto włączyć je do codziennej diety. W jaki sposób jednak dostarczyć ich odpowiednią ilość? Czy zastosowanie suplementacji będzie dobrym rozwiązaniem?

Czym są antyoksydanty?

Antyoksydanty należą do grupy związków, których zadaniem jest walka z wolnymi rodnikami tlenowymi. W organizmie, który funkcjonuje w sposób prawidłowy, wolne rodniki wydzielane są w bezpiecznych ilościach. Ich rolą jest regulowanie wielu reakcji chemicznych, do których dochodzi w komórkach ludzkiego organizmu. Kiedy jednak reaktywne formy tlenu zostają produkowane w zbyt dużych ilościach, dochodzi do powstania stresu oksydacyjnego. Jest to stan zachwiania równowagi w organizmie, pomiędzy wydzielaniem wolnych rodników i zwalczającymi je antyoksydantami. Przedłużający się stres oksydacyjny, może w konsekwencji doprowadzić do rozwoju różnego typu chorób, takich jak miażdżyca, choroby serca, nowotwory lub cukrzyca.

Antyoksydanty w diecie

Przeciwutleniacze występują w komórkach organizmu człowieka. Mają postać enzymów antyoksydacyjnych i aminokwasów. Bardzo ważnym elementem, jest regularne dostarczanie ich każdego dnia w swojej diecie. Warto spożywać dużą dawkę świeżych owoców i warzyw. Są one bowiem bogate w karotenoidy, bioflawonoidy oraz witaminę C. Do tego typu produktów zaliczyć można między innymi czarne porzeczki, pomarańcze, a także pomidory i brokuły. Należy stosować również tłuszcze roślinne, które stanowią bardzo dobre źródło witaminy E. Z kolei mleko i przetwory mleczne, mogą dostarczyć naszemu organizmowi witaminę A. Spożywanie nasion strączkowych uzupełnia dietę w cynk, natomiast orzechy bogate są w selen.

Wspomaganie organizmu za pomocą suplementów

W celu uzupełnienia diety w przeciwutleniacze, skorzystać można również z dostępnych na rynku suplementów diety. Są one dostępne w rozmaitych postaciach. Jednym z najsilniejszych antyoksydantów jest aronia, którą nabyć można w ofercie LUXURIOUS SUPLEMENTS pod postacią wygodnych tabletek lub proszku. Dostępny jest także czysty sok z aronii, charakteryzujący się bardzo wyrazistym smakiem. Aronia to ponad 300 związków biologicznych, duże ilości biofenoli, a także tanin, flawonoidów i antocyjanów.

Korzystnymi dla organizmu właściwościami wykazuje się również burak. Posiada on bowiem wysoką zawartość betacyjanów. Mają one duże znaczenie dla podstawowych funkcji fizjologicznych oraz biologicznych. Burak oczyszcza organizm i wspomaga detoksykację. Wzmacnia układ odpornościowy oraz korzystnie wpływa na skórę, paznokcie i włosy. Sok z tego warzywa wykorzystywany jest bardzo często przy leczeniu niedokrwistości. Sprawdzi się również przy osłabieniu, chorobach nowotworowych oraz zatruciach. Burak dostępny jest nie tylko w formie warzywa, ale i proszku. Sproszkowany burak charakteryzuje się bardzo mocnym aromatem i drobną fakturą. Jest znakomitym źródłem żelaza. Zaledwie jedna łyżeczka może zastąpić całe warzywo. To bardzo dobry sposób na uzupełnienie swojej diety o niezbędne dla organizmu składniki.

Warto suplementować się również sproszkowanymi owocami dzikiej róży. Dzika róża od wielu lat znajduje zastosowanie w tradycyjnym ziołolecznictwie i sztuce kulinarnej. Jej dużym atutem jest duża zawartość witamin z grupy C, K, A, B1, B2 oraz E. Jest również źródłem kwasu foliowego, kwasów organicznych, flawonoidów, karotenoidów oraz pektyny. Dzika róża w proszku, świetnie sprawdza się do zmieszania z wodą, sokiem, jogurtem, koktajlem lub jako dodatek do sałatek. To wysoka zawartość witamin i cennych dla organizmu składników o lekko kwaśnym i przyjemnym w spożyciu smaku.

Sporą ilością antyoksydantów charakteryzuje się również młoda pszenica. Trawa pszeniczna może pomóc w zmniejszeniu ryzyka zachorowania na raka. Dostarcza organizmowi ludzkiemu substancji, które są mu niezbędne do zapewnienia prawidłowej pracy układu immunologicznego. W rezultacie w większym stopniu można uodpornić się na różnego rodzaju infekcje. Antyoksydanty zawarte w trawie pszenicznej neutralizują toksyny, które mogłyby doprowadzić do rozwoju choroby nowotworowej. Zapobiegają powstawaniu uszkodzeń i mutacji komórek przez wolne rodniki. Trawę pszeniczną spożywać można w formie soku lub pod postacią dostępnego na rynku proszku.

Wszystkie produkty nabyć można w ofercie LUXURIOUS SUPLEMENTS. Są to propozycje w pełni naturalne. Stworzone zostały bez zastosowania konserwantów. Jednocześnie zapewniają bardzo dużą wartość odżywczą oraz gwarantują poprawę zdrowia. Stosowanie suplementacji jest doskonałym sposobem na uzupełnienie diety o wartościowe składniki. Wysokiej jakości suplementy zapewnią dobry stan zdrowia oraz świetne samopoczucie każdego dnia.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *